Kalendář

Předchozí Týden z 13.7.20 Další


Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
13.7.20
14.7.20
15.7.20
16.7.20
17.7.20
18.7.20
19.7.20

Překladač

Blogy

Tipy na cestu do Vietnamu

Tipy na cestu
Abyste mohli vycestovat do Vietnamu, potřebujete vízum. To lze získat relativně snadno a bez potíží prostřednictvím velvyslanectví v Praze. Vyřízení trvá cca týden a potřebujete platný pas, pasovou fotografii a vyplněný formulář žádosti o vízum (ten si můžete stáhnout i na internetu nebo jej získáte na velvyslanectví).
Turistické vízum do Vietnamu je platné na měsíc a přijde vás na 1500,- Kč. Zatímco například v Thajsku či jiných zemích Asie je možné si vyřídit vízum až po příjezdu do země, Vietnam to dovoluje s cestovní společnosti, takže Vietnam vízum při příjezdu musíte získat ještě v České republice nebo na internetu.

Jak postupovat na letišti
Z leteckého cestování má mnoho lidí obavy nejen kvůli samotnému letu, ale také z důvodu složitého systému kontrol a postupů na letišti. Není však čeho se obávat, pokud přijedete na letiště zavčasu, tedy alespoň s dvouhodinovou rezervou, která vám umožní vše hladce zvládnout.

Necháte se odbavit (případně využijete odbavení přes internet) a postoupíte k celní kontrole a kontrole pasů. Na přepážce dropp-off zanecháte všechna větší zavazadla a do prostoru letiště vstupujete již jen se zkontrolovaným příručním zavazadlem, v němž nyní máte jen to, co je povoleno vzít si na palubu. Do letadla si však můžete nyní nakoupit pití případně jídlo. Stojí také za to porozhlédnout se po obchodech s bezcelním prodejem, pokud vám před odletem zbývá ještě nějaký čas. Poté se již jen dostavíte k příslušnému stanovišti GATE a nastupujete do letadla.

Jak na rezervaci letenky
Rezervace letenky online je velmi výhodným řešením, které vám umožní pohodlné a hlavně levné cestování do celého světa. Prostřednictvím rezervačního systému, který vám přinášejí naše stránky, můžete získat levné letenky do Vietnamu za cenu i téměř o polovinu nižší, než kdybyste letenky pořizovali běžným způsobem. Tento rezervační systém zahrnuje na 800 leteckých dopravců a skoro 2 miliony cenových nabídek.

Stačí zadat odkud a kam chcete letět a samozřejmě kdy a systém ihned vyhledá odpovídající dostupné lety. Svůj výběr můžete ještě dále konkretizovat. Je vhodné zvolit si zpáteční let s možností přestupů a také umožnit odlet nejen z ČR ale i blízkých zahraničních letišť, například ve Vídni, Frankfurtu, Mnichově nebo i Budapešti. Lety odsud bývají značně cenově výhodnější. Poté, co si vyberete optimální letenky a vyplníte osobní dotazník, stačí už jen zvolit, jakým způsobem chcete letenky obdržet. Mohou vám být zaslány poštou, v elektronické podobě nebo si je lze vyzvednout až na letišti.

Stravování a Ubytování ve Vietnamu

Stravování a Ubytování ve Vietnamu
Ubytovat se ve Vietnamu můžete jak v luxusních apartmánech, za které zaplatíte přes 200USD, tak v malých pokojících, kde se cena pohybuje od 3USD. Nejvíc na výběr máte samozřejmě ve velkých městech, v provinciích není z čeho moc vybírat. Své zastoupení zde mají i největší hotelové řetězce, jako jsou Hilton nebo Intercontinental. Většina hotelů se může pochlubit dobrým servisem a čistotou. Připojení k internetu je v mnoha hotelech samozřejmostí.

Poslední dobou je také velmi oblíbené ubytování v soukromí u vietnamských rodin, které turistům pronajímají pokoj přímo u sebe doma. Máte tak šanci bšhem dovolené co nejlépe poznat místní kulturu a každodenní život běžných Vietnamců.

Překrásná příroda a zajímavé historické památky nejsou tím jediným lákadlem, které sem přivádějí turisty. Mnoho z nich je také velmi zvědavých na místní tradiční vietnamskou kuchyni. Nejdůležitějšími ingrediencemi jsou dary moře a samozřejmě rýže a výrobky, které se z ní vyrábějí, jako jsou rýžový papír nebo rýžové nudle. Nejčastěji používanou vietnamskou přísadou je rybí omáčka „nuoc mam“, která dodává této kuchyni její originální chuť.

Při výběru pokrmu si nezapomeňte objednat jedno z nejvíce oblíbených tradičních vietnamských jídel, jarní závitky a rýžové nudle „pho“. Ochutnat byste měli i skvělé mořské speciality. Nešetří se zde ani ovocem a zeleninou, takže si na své přijdou i vegetariáni. Pokud si troufáte na něco velmi netradičního, můžete ochutnat například kachní embrya, hadí krev, psí maso nebo nespočet druhů brouků.

Jídlo můžete zapít třeba čerstvou ovocnou šťávou nebo si můžete objednat čaj či kávu. Pokud jde o alkoholické nápoje, asi nejrozšířenější je zde pití piva. Specialitou je také místní rýžové víno, které se v některých případech upravuje do podoby tzv. hadího vína, což je rýžové víno s marinovaným hadem. Najíst se můžete v klasických jídelnách nebo velmi luxusních restaurací, ale jídlo si můžete koupit i u pouličních prodavačů.

Vyhledejte si ubytování na Dulichso.com

Je zobrazeno 2 položek.