Kalendář

Neděle
28
28.2.21
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
Pro tento den nebyly nalezeny žádné události.
Čas Titul Typ  
Pro tento den nebyly nalezeny žádné události.
Je zobrazeno 0 položek.

Překladač

Blogy

« Zpět

Stravování a Ubytování ve Vietnamu

Stravování a Ubytování ve Vietnamu
Ubytovat se ve Vietnamu můžete jak v luxusních apartmánech, za které zaplatíte přes 200USD, tak v malých pokojících, kde se cena pohybuje od 3USD. Nejvíc na výběr máte samozřejmě ve velkých městech, v provinciích není z čeho moc vybírat. Své zastoupení zde mají i největší hotelové řetězce, jako jsou Hilton nebo Intercontinental. Většina hotelů se může pochlubit dobrým servisem a čistotou. Připojení k internetu je v mnoha hotelech samozřejmostí.

Poslední dobou je také velmi oblíbené ubytování v soukromí u vietnamských rodin, které turistům pronajímají pokoj přímo u sebe doma. Máte tak šanci bšhem dovolené co nejlépe poznat místní kulturu a každodenní život běžných Vietnamců.

Překrásná příroda a zajímavé historické památky nejsou tím jediným lákadlem, které sem přivádějí turisty. Mnoho z nich je také velmi zvědavých na místní tradiční vietnamskou kuchyni. Nejdůležitějšími ingrediencemi jsou dary moře a samozřejmě rýže a výrobky, které se z ní vyrábějí, jako jsou rýžový papír nebo rýžové nudle. Nejčastěji používanou vietnamskou přísadou je rybí omáčka „nuoc mam“, která dodává této kuchyni její originální chuť.

Při výběru pokrmu si nezapomeňte objednat jedno z nejvíce oblíbených tradičních vietnamských jídel, jarní závitky a rýžové nudle „pho“. Ochutnat byste měli i skvělé mořské speciality. Nešetří se zde ani ovocem a zeleninou, takže si na své přijdou i vegetariáni. Pokud si troufáte na něco velmi netradičního, můžete ochutnat například kachní embrya, hadí krev, psí maso nebo nespočet druhů brouků.

Jídlo můžete zapít třeba čerstvou ovocnou šťávou nebo si můžete objednat čaj či kávu. Pokud jde o alkoholické nápoje, asi nejrozšířenější je zde pití piva. Specialitou je také místní rýžové víno, které se v některých případech upravuje do podoby tzv. hadího vína, což je rýžové víno s marinovaným hadem. Najíst se můžete v klasických jídelnách nebo velmi luxusních restaurací, ale jídlo si můžete koupit i u pouličních prodavačů.

Vyhledejte si ubytování na Dulichso.com

Předchozí
Komentáře